Mezoterapia igłowa. Dla kogo ten zabieg? Kiedy warto zrobić mezoterapię?

0
1089
Mezoterapia igłowa, fot. Pixabay.com
Mezoterapia igłowa, fot. Pixabay.com

Mezoterapia igłowa to jeden z zabiegów pielęgnujących, który można stosować na różne partie ciała. Najczęściej jednak stosuje się go właśnie na twarz, szyję i dekolt. Zobacz, kiedy warto zrobić mezoterapię igłową i dla kogo ten zabieg.

Mezoterapię igłową można zacząć wykonywać po 30. roku. To zabieg, który ma wszechstronne działanie. Zwęża pory, zapobiega starzeniu się skóry, redukuje zmarszczki.

Co trzeba wiedzieć o mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa. Jak przebiega zabieg?

W czasie mezoterapii igłowej twarz (lub inna część ciała) nakłuwana jest igiełkami na głębokość od 1 do 3 milimetrów, w zależności od potrzeb skóry. Skóra dojrzała potrzebuje większego bodźca, więc igła wchodzi głębiej. Razem z nakłuciem do skóry przedostaje się preparat, będący mieszkanką różnych dobroczynnych substancji, najczęściej jest to kwas hialuronowy, witamina C, A i E, enzymy i peptydy.

Preparat podaje się za pomocą igły i strzykawki lub pistoletu igłowego. Pistolet pozwala na równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą.

Nakłuwanie ma pozytywny wpływ, ponieważ skóra jest zmuszona do większej produkcji kolagenu, a to powoduje redukowanie zmarszczek na tyle, na ile to możliwe.

Mezoterapia igłowa. Efekty

Jak działa mezoterapia igłowa i jakie są efekty zabiegu?

Mezoterapia igłowa. Efekty zabiegu

 • odmładzanie
 • delikatne spłycenie zmarszczek
 • zwężenie porów
 • zmniejszenie sińców pod oczami
 • zmniejszenie wypadania włosów, ich szybszy wzrost (w przypadku mezoterapii skóry głowy)

Efekty widać najlepiej wtedy, kiedy zabieg powtarzamy. Zaleca się powtarzać zabieg mezoterapii igłowej od 3 do 6 razy w odstępie dwóch tygodni. Po takiej serii najlepiej zrobić przerwę minimum 6 miesięcy. Dopiero wtedy warto zrobić tzw. zabieg przypominający.

Mezoterapia igłowa. Kiedy warto zrobić zabieg?

Zabieg mezoterapii igłowej wskazany jest dla wszystkich osób po 30. roku życia. Efekty zapewne zachwycą osoby o skórze dojrzałem, ale już po trzydziestce warto zrobić sobie raz na jakiś czas mezoterapię igłową, która będzie miała działanie anti-aging i spowolni proces starzenia skóry. Zachowajmy młodość na dłużej.

Zabieg wykonuje się za pomocą strzykawki i igły lub pistoletu z igiełkami, fot. Pixabay.com
Zabieg wykonuje się za pomocą strzykawki i igły lub pistoletu z igiełkami, fot. Pixabay.com

Mezoterapia igłowa. Przeciwwskazania

Jest niewiele przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej. Więcej przeciwwskazań występuje w przypadku mezoterapii bezigłowej, ale o niej innym razem.

Mezoterapia igłowa. Przeciwwskazania

 • choroba nowotworowa
 • choroba autoimmunologiczna
 • ciąża
 • miesiączka
 • alergia na jeden ze składników preparatu
 • cukrzyca
 • opryszczka

Ważne jest, żeby pamiętać, że nie należy wykonywać zabiegu mezoterapii igłowej w czasie miesiączki. Wówczas organizm jest osłabiony.

Mezoterapia igłowa. Ile kosztuje zabieg?

Zabieg mezoterapii igłowej może kosztować od 200 do nawet 600 – 1000 złotych, w zależności od gabinetu kosmetycznego, użytych preparatów i metody (pistolet czy strzykawka i igła).

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here