Mezoterapia igłowa to jeden z zabiegów pielęgnujących, który można stosować na różne partie ciała. Najczęściej jednak stosuje się go właśnie na twarz, szyję i dekolt. Zobacz, kiedy warto zrobić mezoterapię igłową i dla kogo ten zabieg.
Mezoterapię igłową można zacząć wykonywać po 30. roku. To zabieg, który ma wszechstronne działanie. Zwęża pory, zapobiega starzeniu się skóry, redukuje zmarszczki.
Co trzeba wiedzieć o mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa. Jak przebiega zabieg?
W czasie mezoterapii igłowej twarz (lub inna część ciała) nakłuwana jest igiełkami na głębokość od 1 do 3 milimetrów, w zależności od potrzeb skóry. Skóra dojrzała potrzebuje większego bodźca, więc igła wchodzi głębiej. Razem z nakłuciem do skóry przedostaje się preparat, będący mieszkanką różnych dobroczynnych substancji, najczęściej jest to kwas hialuronowy, witamina C, A i E, enzymy i peptydy.
Preparat podaje się za pomocą igły i strzykawki lub pistoletu igłowego. Pistolet pozwala na równomierne rozprowadzenie preparatu pod skórą.
Nakłuwanie ma pozytywny wpływ, ponieważ skóra jest zmuszona do większej produkcji kolagenu, a to powoduje redukowanie zmarszczek na tyle, na ile to możliwe.
Mezoterapia igłowa. Efekty
Jak działa mezoterapia igłowa i jakie są efekty zabiegu?
Mezoterapia igłowa. Efekty zabiegu
- odmładzanie
- delikatne spłycenie zmarszczek
- zwężenie porów
- zmniejszenie sińców pod oczami
- zmniejszenie wypadania włosów, ich szybszy wzrost (w przypadku mezoterapii skóry głowy)
Efekty widać najlepiej wtedy, kiedy zabieg powtarzamy. Zaleca się powtarzać zabieg mezoterapii igłowej od 3 do 6 razy w odstępie dwóch tygodni. Po takiej serii najlepiej zrobić przerwę minimum 6 miesięcy. Dopiero wtedy warto zrobić tzw. zabieg przypominający.
Mezoterapia igłowa. Kiedy warto zrobić zabieg?
Zabieg mezoterapii igłowej wskazany jest dla wszystkich osób po 30. roku życia. Efekty zapewne zachwycą osoby o skórze dojrzałem, ale już po trzydziestce warto zrobić sobie raz na jakiś czas mezoterapię igłową, która będzie miała działanie anti-aging i spowolni proces starzenia skóry. Zachowajmy młodość na dłużej.

Mezoterapia igłowa. Przeciwwskazania
Jest niewiele przeciwwskazań do wykonania mezoterapii igłowej. Więcej przeciwwskazań występuje w przypadku mezoterapii bezigłowej, ale o niej innym razem.
Mezoterapia igłowa. Przeciwwskazania
- choroba nowotworowa
- choroba autoimmunologiczna
- ciąża
- miesiączka
- alergia na jeden ze składników preparatu
- cukrzyca
- opryszczka
Ważne jest, żeby pamiętać, że nie należy wykonywać zabiegu mezoterapii igłowej w czasie miesiączki. Wówczas organizm jest osłabiony.
Mezoterapia igłowa. Ile kosztuje zabieg?
Zabieg mezoterapii igłowej może kosztować od 200 do nawet 600 – 1000 złotych, w zależności od gabinetu kosmetycznego, użytych preparatów i metody (pistolet czy strzykawka i igła).
Zobacz też: