Suszarka do włosów. Jaką wybrać, by nie niszczyć włosów?

0
1013
Suszarka do włosów, fot. Pixabay.com
Suszarka do włosów, fot. Pixabay.com

Zastanawiasz się nad wyborem suszarki do włosów? Nie chcesz niszczyć włosów, ale suszarka to coś, z czego nie możesz zrezygnować? Sprawdź, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do włosów.

Warto odłożyć więcej pieniędzy i kupić taką suszarkę, która w jak najmniejszym stopniu będzie niszczyć włosów. Technologia jest już tak zaawansowana, że są takie suszarki na rynku, które nie mają aż tak negatywnego wpływu na włosy. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki do włosów.

Pamiętaj też, że są różne typy suszarek. Warto kupić jednak taką profesjonalną, podobną do tych używanych w salonach fryzjerskich, z dyfuzorem i końcówkami do modelowania. Takie suszarki są lepsze i mniej niszczą włosy. Możesz też kupić drugą, zapasową suszarkę, czyli suszarkę turystyczną – małą i poręczną, może nie profesjonalną, ale taką, która z powodzeniem zmieści się do walizki, gdy będziesz jechać na urlop. Suszarki profesjonalne (te najlepsze) są niestety bardzo duże i nie będą dobrym wyborem w przypadku podróży.

Zobacz też: Jak przyspieszyć wzrost włosów? Oto sposoby!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki?

  • moc urządzenia
  • regulacja temperatury
  • jonizacja
  • ceramiczna powłoka
  • zimny nawiew
  • dodatkowe akcesoria
Warto zainwestować w profesjonalną suszarkę, fot. Pixabay.com
Warto zainwestować w profesjonalną suszarkę, fot. Pixabay.com

Moc urządzenia

Najlepsze suszarki to te, które mają moc 2200 W. Jeżeli jednak masz długie włosy, to warto wydać więcej pieniędzy, by mieć suszarkę o dużej mocy.

Regulacja temperatury

To jedna z najważniejszych funkcji. Regulacja temperatury jest bardzo ważna, by nie przesuszyć włosów. Przyda się zwłaszcza włosom osłabionym, które powinny być suszone chłodnym lub letnim nawiewem.

Zimny nawiew

Nie należy suszyć bardzo gorącym nawiewem, ponieważ to niszczy włosy. Lepszy jest ciepły, letni, a na koniec stylizacji zimny nawiew. Zimny nawiew domknie nam też łuskę włosa.

Jonizacja

To kolejna funkcja, która pozwala domknąć łuski włosa. Dzięki jonizacji włosy są lśniące i gładkie i nie niszczą się tak jak w przypadku zwykłych suszarek bez jonizacji.

Ceramiczna powłoka

Ceramiczna powłoka jest bardzo ważna, ponieważ lepiej rozprowadza ciepło i to ciepło lepiej wnika do wnętrza włosa. Jednocześnie nie naruszamy zewnętrznej struktury włosa. Dlatego najlepiej wybierać suszarki z ceramiczną powłoką.

Dodatkowe akcesoria

Jeżeli zdecydujesz się na kupno profesjonalnej suszarki, sprawdź, czy zawiera ona dodatkowe akcesoria, takie jak dyfuzor czy koncentratory. Warto je mieć. Na przykład dyfuzor (duża i okrągła nasadka) pozwoli na uniesienie włosów u nasady i nada większej objętości. Koncentratory z kolei przydadzą się podczas modelowania, szczególnie prostowania włosów.

Suszarki do włosów, te najlepsze, mogą kosztować nawet kilkaset, a niekiedy nawet ponad 1000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here