Komu pasuje czerń? Te rzeczy o czarnych ubraniach musisz wiedzieć!

0
1157
Czerń w nodzie
Czerń w nodzie

Komu pasuje czerń i w jaki sposób dobierać czarne ubrania? Czy czarny wyszczupla? I czy wciąż jest to kolor do głębi pogrzebowy? Odpowiadamy na te pytania.

Zacznijmy od tego, że czerń przestała już dawno być uznawana za kolor pogrzebowy. Oczywiście, w dalszym ciągu na pogrzebie nie pojawimy się w żółtym czy różowym kostiumie. To jednak nie oznacza, że czerń można nosić tylko na smutne okazje. Są bowiem i tacy, którzy lubią łamać stereotypy i dlatego teraz nawet projektanci sukien ślubnych mają w swojej ofercie suknie w kolorze czerni! Tak, są tacy, którzy wybierają czerń nawet do ślubu.

Zobacz też: Jak wybrać suknię ślubną?

Komu pasuje czerń?

Czy czerń pasuje każdemu? Czerń wydaje się bardzo uniwersalnym kolorem. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak czujemy się w danym kolorze, w danym ubiorze. Moda to nie tyle zbiór zasad, a kwestia gustu i inwencji twórczej.

O czym trzeba pamiętać?

  • czerń dodaje powagi
  • czerń dodaje elegancji w eleganckich ubraniach (czarne spodnie z dziurami tego nie zrobią)
  • czerń nie zawsze wyszczupla
  • czerń jest uniwersalna

To, czy czerń wyszczupla, było już przedmiotem wielu dyskusji. Dziś uważa się, że to mit i w gruncie rzeczy czerń może uwydatnić fałdki i zbędne kilogramy (zobacz też: Jak zrzucić zbędne kilogramy? Oto sposoby).

Czerń - komu pasuje?
Czerń – komu pasuje? fot. Pixabay.com

Czerń na pewno sprawdzi się u osób będących miłośnikami rocka, hard rocka czy metalu, bo ten kolor dobrze koresponduje z tą subkulturą. Zauważmy, że większość koszulek z logotypami rockowych zespołów jest właśnie czarna.

Czerń wybierają często również osoby o melancholijnej, refleksyjnej osobowości.

Czerń dodaje powagi, zdaniem niektórych także lat. To wszystko zależy jednak od tego, jak my sami siebie postrzegamy w tym kolorze.

Na pewno czerń będzie pasować osobom z ciemnymi włosami i ciemną oprawą oczu. Kolor ten odradza się natomiast osobom o bardzo jasnej karnacji. Ale i tu można dyskutować, ponieważ blade osoby z ciemnymi włosami i srebrnymi dodatkami również mogą ładnie wyglądać w czerni.

Czerń dobrze komponuje się zarówno ze srebrną, jak i złotą biżuterią. Złoto ociepla, srebro pasuje do chłodnego typu urody (o typach urody przeczytasz tutaj).

Zobacz też: Krwista czerwień. Komu pasuje i jak łączyć ten kolor?

Czerń – jakie ubrania wybierać?

Jeżeli polubimy kolor czarny, to zapewne spora część naszych ubrań będzie w tym kolorze. Tak zapewne będzie w przypadku miłośników rocka (patrz wyżej). Warto jednak postawić na pewne uniwersalne ubrania w kolorze czarnym, które powinny znaleźć się w każdej szafie. To na przykład mała czarna (krótka czarna sukienka), czarne spodnie (przydadzą się w łączeniu z T-shirtami o niektórych kolorach), czarna minispódniczka, czarne szpilki (obowiązkowo!) i czarna (lub ewentualnie granatowa) marynarka (na okazje, przy których obowiązuje określony dresscode).

Czerń – jaki makijaż do czarnych ubrań?

Do ubrań w kolorze czarnym najlepiej pasuje czerwona szminka. Do czarnej sukienki będą pasować smokey eyes, ale tu w kolorach można przebierać. Elegancji doda makijaż ze złotym wykończeniem (lub przy srebrnych dodatkach ze srebrnym wykończeniem). Na imprezę można wybrać bardziej drapieżne kolory.

Zatem pamiętajcie: jeśli dobrze czujecie się w czerni, to nie rezygnujcie z niej dlatego, że nie zawsze wyszczupla albo że doda powagi. Najważniejsze jest to, jak my same czujemy się w danej kreacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here