Kombinezon. Komu pasuje kombinezon? Na jakie okazje go założyć?

0
1083
Kombinezon damski, fot. Pixabay.com
Kombinezon damski, fot. Pixabay.com

Kombinezony damskie stały się modne w ostatniej dekadzie, ale powstały lata temu! Teraz jest ich tak wiele, że nadadzą się na różne okazje, a panie chętnie rozglądają się w sklepach właśnie za kombinezonami. Bo kombinezon może być tak kobiecy jak sukienka. Jak to możliwe? Komu pasuje kombinezon? Na jakie okazje go zakładać? Sprawdź.

Pierwszy kombinezon damski powstał w latach 30. XX wieku. W 1930 roku kombinezony nie robocze, a eleganckie wymyśliła włoska projektantka Elsa Schiaparell. Ten trend po niej rozpopularyzowała Vera Maxwell, z tym że ona projektowała kombinezony w bardziej sportowym wydaniu. Potem stały się one cechą charakterystyczną kobiecej siły, a to wszystko po tym, jak na plakacie J. Howard Millera pojawiła się kobieta w kombinezonie.

Plakat "We Can Do It" fot. Wikimedia Commons
Plakat „We Can Do It” fot. Wikimedia Commons

Kombinezony damskie stały się jeszcze bardziej popularne, kiedy zaczęły je zakładać gwiazdy i znane osobistości. Były to na przykład Cher czy księżna Diana.

Warto jednak przypomnieć, że kombinezony damskie nie pasują każdej kobiecie. Komu pasują i na jakie okazje je zakładać? Odpowiadamy.

Kombinezony. Komu pasują?

Kombinezon będzie pasował kobietom o nienagannej figurze. Na kimś, kto ma trochę dodatkowych kilogramów, może uwydatnić nadwagę. Kombinezony damskie najlepiej pasują kobietom o figurze klepsydry lub kolumny (o rodzajach sylwetek pisaliśmy m.in. tutaj). Atutem damskich kombinezonów jest to, że wydłużą nam sylwetkę.

Kombinezon – na jakie okazje?

Na modowym rynku mamy różne rodzaje kombinezonów:

  • sportowe
  • eleganckie
  • zwiewne, do noszenia na co dzień

Mamy teraz tak wiele rodzajów kombinezonów, że pasują na najróżniejsze okazje. Nadadzą się i na co dzień, i na przyjęcie rodzinne (eleganckie) czy na trening (kombinezony sportowe). Ich wadą jest jednak to, że przy każdym pójściu do toalety trzeba zdjąć cały kombinezon.

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, w jakim stylu został wykonany kombinezon. Ostatnio kombinezony pojawiają się nawet w modzie ślubnej (zobacz też: Jak wybrać suknię ślubną? Najlepsze rady dla panny młodej). Kombinezon zamiast tradycyjnej sukni ślubnej to alternatywa dla tych kobiet, które kochają oryginalność i łamanie konwencji.

Kombinezony dodają też seksapilu, a w przypadku kombinezonów krótkich (z krótkimi spodenkami, odsłaniających nogi) nie widać nawet, czy mamy na sobie sukienkę, czy kombinezon. Efekt niesamowity!

Krótkie kombinezony damskie dodają seksapilu, fot. Pixabay.com
Krótkie kombinezony damskie dodają seksapilu, fot. Pixabay.com

Zobacz też: Komu pasuje czerń? Te rzeczy o czarnych ubraniach musisz wiedzieć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here