Jak urządzić dom w stylu boho? Oto podpowiedzi i sposoby

0
833
Jak urządzić dom w stylu boho?
Jak urządzić dom w stylu boho?

Marzy Ci się dom lub mieszkanie urządzone w stylu boho? Twój charakter to bycie w zgodzie z naturą, dążenie do ekologii i skromność? Jeśli tak, to styl boho pasuje do Ciebie. A my Ci podpowiemy, jak urządzić dom i mieszkanie w stylu boho.

Styl boho charakteryzuje się naturalnością, bogactwem wzorów (ale nie wszystkich), urządzeniem zakątków relaksu (np. hamaki) i tym, że jest w nim dużo roślinności.

To oczywiście nie znaczy, że nie możesz dodawać sezonowych elementów dekoracyjnych. Wręcz przeciwnie, w mieszkaniu trzeba dokonywać od czasu do czasu zmian. Jednak jeżeli chcesz pozostać przy stylistyce boho, musisz pamiętać o tym, co tak naprawdę ten styl charakteryzuje.

Zobacz też: Jak przystroić dom na święta?

Styl boho. Jak urządzić dom w stylu boho?

Niżej podajemy elementy, które charakteryzują styl boho:

  • dużo roślin we wnętrzach
  • makramy
  • hamaki, huśtawki, szarfy
  • poduszki medytacyjne
  • pledy
  • etniczne inspiracje
  • niskie stoły
  • bambus, wiklina
  • jasne lub kolorowe, wzorzyste wnętrza (kwiaty, liście, wzory geometyczne, czasem w stylu psychodelii)
  • prostota i minimalizm

Przyjrzyjmy się niektórym spośród tych najważniejszych elementów.

Rośliny

To jeden z najważniejszych elementów stylu boho. Chodzi o to, żeby we wnętrzu dało się zauważyć bliskość natury. Oczywiście, muszą to być żywe rośliny. Tu nie musisz mieć umiaru.

Makramy

Odpowiednią cechą stylu boho są makramy czy inne dodatki, takie jak łapacze snów, najlepiej handmade’owe.

Hamaki

Hamaki, huśtawki, szarfy czy wiszące krzesła, najlepiej z frędzlami – to wszystko wpisuje się w styl boho.

Poduszki, pledy

To nie może być zwykła sofa czy tapczan. Najlepiej, by był okryty pledem i by znajdowało się na nim mnóstwo poduszek. Oczywiście, nie może też zabraknąć poduszki medytacyjnej, na której oddasz się medytacji.

Dobrze jest też urządzić w domu lub mieszkaniu zakątek, w którym będzie można praktykować jogę, medytować, czytać książki i w którym będziesz mogła zaznać wyciszenia i spokoju, który jest bardzo ważny na drodze do wewnętrznej harmonii.

Styl boho
Styl boho, fot. Pixabay.com

Niskie stoły

W stylu boho nie jest istotna wygoda. Bardzo często ci, którzy utożsamiają się z tym stylem, siedzą po turecku lub na ziemi. To dlatego częściej we wnętrzu w stylu boho pojawiają się niskie stoły, pufy itp. Nie może też zabraknąć wiklinowych koszy czy elementów wykonanych z bambusa.

Kolorystyka

Najlepiej biel, która odda prostotę i minimalizm, o której też już wspominaliśmy wyżej, lub jaskrawe kolory z psychodelicznymi elementami i wzorami. Tu świetnie się sprawdzą zarówno kwiaty, nawiązujące do kultury hipisowskiej, jak również wzory geometryczne. Co jeszcze warto przemycić we wnętrzu boho? Na przykład obrazy i motywacyjne napisy, mówiące o tym, co Ci w duszy gra.

Pamiętajmy, że wnętrza boho to wnętrza artystyczne, świetnie oddające klimat, w którym obracają się malarze, pisarze i inni twórcy. Ten artyzm musi być widać także w domu czy w mieszkaniu, w którym tworzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here