Fitness w domu. Co kupić, by efektywnie ćwiczyć?

0
1101
Fitness w domu, fot. Pixabay.com
Fitness w domu, fot. Pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Ale wystarczy, że siłownia jest zamknięta, a my już mamy problem z dodatkowymi kilogramami. To błąd! Bo przecież efektywnie ćwiczyć można nawet w domu. W serwisie YouTube znajdziesz wiele filmików instruktażowych, dzięki którym możesz ćwiczyć przed ekranem monitora komputera. Warto jednak wybrać się na zakupy i zainwestować w kilka narzędzi sportowych, które pozwolą Ci trenować jeszcze bardziej efektywnie. 

Dla chcącego nic trudnego. Ciężarki można zrobić z butelek wody mineralnej, a ćwiczyć nawet na dywanie. Jeżeli jednak bardzo poważnie podchodzisz do sportu, lubisz ćwiczyć, to warto zainwestować i kupić odpowiedni sprzęt sportowy. Co warto kupić, by efektywnie trenować? Sprawdź.

Mata treningowa

Przyda się na każdy trening. Zamiast skakać po podłodze i przeszkadzać sąsiadom, zainwestuj w matę treningową. Mata treningowa będzie dobra także o tyle, że na niej trudniej się poślizgnąć. Jest to praktycznie niemożliwe.

Na macie treningowej możecie wykonywać jedno z najbardziej efektywnych ćwiczeń, czyli tzw. deskę.

Cena maty treningowej wynosi od kilkudziesięciu do nawet 200 złotych.

Zacznij od zakupu maty treningowej, fot. Pixabay.com
Zacznij od zakupu maty treningowej, fot. Pixabay.com

Hantle

Najbardziej podstawowy sprzęt. Przydadzą się podczas niejednego treningu. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Hantle neoprenowe i winylowe będą lepsze o tyle, że nie uszkodzą podłogi podczas ćwiczeń. Zacznij od tych najlżejszych, a dopiero potem zainwestuj w cięższe. Stopniowo podnoś sobie poprzeczkę. Hantle kupimy już od 25 złotych.

Taśmy i gumy do ćwiczeń

Taśmy czy inaczej gumy do ćwiczeń to rozciągliwe opaski, dzięki którym wzmocnisz nogi. Można je wykorzystać także do ćwiczeń na górne partie ciała. Guma do ćwiczeń może kosztować kilkadziesiąt złotych.

Kettlebell

Kettlebell to rodzaj ciężaru, który wykorzystywany jest w treningu siłowym. Kettlebell jest bardziej efektywny od hantli, ponieważ ma przesunięty środek ciężkości, dzięki czemu angażujemy wszystkie mięśnie, a przyrost masy mięśniowej jest po prostu szybszy. Kettlebell nie jest tani, może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Maszyny treningowe

Jeżeli sport to Twoja pasja i każdą wolną chwilę poświęcasz na uprawianie sportu, to warto zainwestować w zakup maszyn treningowych (oczywiście, jeśli masz w domu tyle wolnego miejsca).

Najpopularniejsze to:

  • bieżnia (zamiast biegać w zimie na mrozie, możesz pobiegać na bieżni w domu przy ulubionym serialu. Cudownie, prawda?)
  • rowerek stacjonarny (jedna z ulubionych i najchętniej kupowanych do domu maszyn)
  • maszyna do rozciągania (rozciągania to bardzo ważny element i są specjalne maszyny, które pomogą nam w stretchningu)

Takie maszyny to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych, ale na pewno nie będą to pieniądze wydane w błoto, jeżeli tylko będziesz z nich regularnie korzystać.

Hamak do jogi lub szarfa

Kochasz akrobatykę? Kup koło cyrkowe lub szarfę albo hamak do jogi. Hamak będzie cudownym rozwiązaniem, ponieważ będziesz mogła się w nim także zrelaksować, czytając książkę. Może posłużyć więc nie tylko do ćwiczeń, ale i do relaksu. A jeśli kochasz akrobatykę, to posiadanie szarfy czy koła cyrkowego w domu na pewno Cię ucieszy. Pamiętaj tylko o tym, że oprócz samego sprzętu musisz zainwestować także w osprzęt: mocowania sufitowe czy karabinki. Łączny koszt może więc wynieść od kilkuset do tysiąca złotych.

Czego nie warto kupować?

Nie polecamy natomiast kupowania do domu sztangi. Ćwiczenia ze sztangą powinniśmy wykonywać jednak pod okiem trenera, bo tu łatwo o błąd techniczny, który może spowodować kontuzję

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here