Jak przeżyć tydzień za 100 złotych? Jest na to sposób!

0
143
Jak przeżyć tydzień za 100 złotych?
Jak przeżyć tydzień za 100 złotych?

Jak przeżyć tydzień za 100 złotych? Czy to w ogóle możliwe? Otóż tak. Musisz jedynie szukać tanich przepisów na obiad i kupować produkty, które nie są drogie. W kryzysowej sytuacji to może stać się ratunkiem dla domowego budżetu.

W obecnej sytuacji (pandemia, tarcza antykryzysowa) bardzo wielu ludzi dotknął kryzys. Niższe zarobki, trudności z utrzymaniem firmy – to sprawiło, że wielu z nas musiało zacisnąć pasa.

Co zrobić, by poradzić sobie w trudnej sytuacji finansowej? Nie wystarczy oszczędzać (zobacz też: Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na oszczędzanie), trzeba jeszcze przeżyć z niskiej pensji. I my mamy na to sposób. Podpowiemy Wam, jak przeżyć tydzień za 100 złotych.

Gotuj zupy

Zupy są przeważnie tańsze niż drugie dania, dlatego nie wahaj się i wybierz taką zupę, jaka Ci smakuje. Jest jeszcze jeden plus: zupa ugotowana w dużym garnku czasem wystarcza na cały tydzień!

Przykłady tanich zup:

Zupa szczawiowa

  • marchewka 1,50 zł
  • pietruszka 1,99
  • lubczyk 0,99 zł
  • liść laurowy 0,99 zł
  • ziele angielskie 0,99 zł
  • pieprz w ziarnach 0,99 zł
  • szczaw w słoiczku 3,50
  • jajka 5 zł (część można wykorzystać na jajecznicę)

Łączny koszt: 11 zł

Rosół

  • makaron nitki: 3,20 zł
  • magi: 2,50 zł
  • porcja rosołowa: 6 zł
  • lubczyk 0,99 zł
  • liść laurowy 0,99 zł
  • ziele angielskie 0,99 zł
  • włoszczyzna: 6 zł

Łączny koszt: 20 zł

Rosół jest droższy, ale bez wątpienia wystarczy na cały tydzień, jeżeli ugotujesz go w dużym garnku. Jego zaletą jest to, że jest bardzo pożywny, a po tak pożywnej zupie nie zawsze ma się ochotę na drugie danie.

Przestaw się na zdrowe śniadanie, czyli… owsiankę

Płatki owsiane kosztują ok. 3 zł, a to jedna z najzdrowszych propozycji śniadaniowych. Na cały tydzień do śniadania wystarczą 3 litry mleka, a to cena ok 8-9 zł. Razem 12 złotych za śniadania na cały tydzień!

Owsianka to tanie i zdrowe śniadanie
Owsianka to tanie i zdrowe śniadanie, fot. Pixabay.com

Makarony, czyli kuchnia italiana

Włosi zajadają się makaronami, do tego przygotowują je dobrze. A warto wspomnieć o tym, że makaron na drugie danie to w miarę tania propozycja obiadowa. Tu też mamy dla Was konkretną propozycję, a mianowicie makaron z groszkiem w sosie musztardowym.

Makaron z groszkiem w sosie musztardowym

  • dwa filety z kurczaka: 12 zł
  • groszek: 2,50 zł
  • musztarda (dwa rodzaje): 3 zł
  • makaron świderki: 2,50
  • śmietana: 2 zł
  • majonez: 4,50 zł

Łączny koszt: 26,50 zł

Wydaje się drogo, ale taki obiad wystarczy spokojnie na 3 dni dla jednej osoby. Kurczaka podsmażamy, można dodać przyprawy złocistej, po czym przygotowujemy sos (5 łyżek każdej z musztard, majonez, śmietana), dodajemy do kurczaka, dodajemy jeszcze groszek, a potem całość do ugotowanego makaronu. Gotowe! Cena takiego obiadu na jeden dzień to nieco ponad 8 złotych.

Zrób kotlety na kilka dni!

Tanią propozycją będą również kotlety. Opakowanie mięsa mielonego to cena 9 zł, do tego cebula, jajko, bułka i mamy obiady na cały tydzień. Kotlety można połączyć z ziemniakami, które również są tanie i z warzywami, takimi jak fasolka szparagowa, brukselka, kalafior czy brokuł.

Nie bój się być wege!

A skoro już jesteśmy przy kotletach, to tanią propozycją będą również kotlety wege: z soczewicy, kaszy gryczanej czy jajek. Będzie tanio i zdrowo.

Nie zapominaj o owocach

Jednym z najtańszych owoców są jabłka, cena za kilogram to ok. 10 złotych. Wystarczy więc swobodnie na cały tydzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here