Jak kupować na wyprzedażach? To musisz wiedzieć!

0
1109
Zakupy na wyprzedażach
Zakupy na wyprzedażach

Black Friday, końcówka sezonu, a może promocja w danym sklepie? Nieważna, z jakiej okazji są wyprzedaże. Ważne jest to, co musisz wiedzieć, polując na wyprzedażach. Nie daj się nabrać na promocje, na których wbrew pozorom nie da się zaoszczędzić. Tylko… jak to zrobić? Oto, co musisz wiedzieć.

Polowanie na wyprzedażach to jeden ze sposobów oszczędzania pieniędzy (zobacz też: Jak oszczędzać pieniądze? Sposoby na oszczędzanie). Trzeba jednak wiedzieć kilka rzeczy o wyprzedażach, by rzeczywiście zamiast zaoszczędzić nie odchudzić portfela.

Jak kupować na wyprzedażach?

Zrób porządek w szafie

Zacznij od zrobienia porządku w szafie. Wyrzuć to, co zniszczone, zrób przegląd swoich ubrań i zobacz, czego Ci najbardziej potrzeba. Z tą wiedzą idź na zakupy. Oczywiście, nie warto się fiksować na tym, czego Ci najbardziej brakuje. Może być tak, że zamiast spodni, których szukasz, znajdziesz w sklepie idealną dla siebie sukienkę. Czasem tak się zdarza i najlepiej kupować to, co wpadnie nam w oko i z czego będziemy zadowolone. Jest wtedy szansa, że taka kreacja/strój posłuży nam dobre kilka lat.

Ustal budżet

Najpierw ustal budżet, który chcesz przeznaczyć na zakupy na wyprzedażach. Najlepiej odłóż przez kilka miesięcy większą kwotę, którą przeznaczysz na zakupy wyłącznie dla siebie, właśnie na wyprzedażach. Wtedy będziesz mogła spokojnie zaszaleć bez żadnych wyrzutów sumienia.

Dlaczego warto ustalić sobie taki budżet? Nie jest trudno wejść do sklepu i rzucić się na ubrania, które pięknie wyglądają, a do tego są przecenione. Możesz oczywiście tak zrobić, ale nie zdziw się, jeśli na koniec miesiąca będziesz na debecie.

Zakupy na wyprzedażach mogą być przyjemnością, jeśli pod koniec miesiąca nie będziesz na debecie
Zakupy na wyprzedażach mogą być przyjemnością, jeśli pod koniec miesiąca nie będziesz na debecie, fot. Pixabay.com

Koniecznie przymierz

Kupując ubrania na wyprzedażach, pamiętaj o tym, by je przymierzyć i sprawdź, czy Ci pasują. Kupując w ciemno, możesz być potem rozczarowana, a na zwrot jest określony czas. Jeżeli nie zdążysz zwrócić zakupu w określonym czasie, to zostaniesz z czymś, czego prawdopodobnie nigdy nie założysz. Pamiętaj o tym, zwłaszcza kiedy robisz zakupy poza swoim rodzinnym miastem lub za granicą.

Cena nie zawsze idzie w parze z jakością

Pamiętaj o zasadzie: cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Przed zakupem zerknij na metkę i zobacz, z jakiego materiału jest wykonana dana rzecz. Może być tak, że została przeceniona właśnie dlatego, że jest kiepskiej jakości.

Pójdź na zakupy z przyjaciółką

Na zakupy najlepiej pójść z przyjaciółką, która subiektywnym okiem oceni, czy rzeczywiście dobrze Ci w danym stroju i która zna Twój styl i wie, co mniej więcej wpisuje się w Twój charakter. Bo moda oddaje przecież nas samych.

Zobacz też: Komu pasuje czerń? Te rzeczy o czarnych ubraniach musisz wiedzieć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here