Jak dobrać buty ślubne?

0
1102
Jak dobrać buty na ślub?
Jak dobrać buty na ślub?

Jak dobrać buty ślubne? Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów na ślub? Jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać. Liczy się nie tylko gust, ale też wygoda. Prezentujemy kilka złotych zasad, o których musicie pamiętać przy doborze butów ślubnych.

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu, zatem zarówno kreacja (suknia ślubna), jak i buty powinny być wyjątkowe. Jak to zrobić, by dobrać idealne buty ślubne? Oto nasze rady.

Zobacz też: Jak wybrać suknię ślubną? Najlepsze rady dla panny młodej

Kolor

Buty najlepiej dobrać do sukni ślubnej – zarówno jej stylu, jak i koloru. Nie warto jednak robić tego na ostatnią chwilę. Wręcz przeciwnie. Na pierwszej przymiarce sukni buty powinniśmy mieć ze sobą – po to, żeby dobrać odpowiednią długość sukni ślubnej. Najistotniejszy jest jednak kolor. Buty w kolorze pudrowego różu będą pasować do tej sukni, która również wpada w róż. Do sukni białej pasują buty śmietankowe, białe, srebrne lub białe złamane srebrem. Z kolei do sukni w kolorze ecru idealne będą buty cieliste, ecru lub złote.

Jak dobrać buty ślubne?
Jak dobrać buty ślubne? fot. Pixabay.com

Fason

Według przesądów buty ślubne powinny mieć zakryte pięty i palce. Złamanie tej zasady grozi tym, że spotka nas nieszczęście. Jeżeli jednak nie jesteście przesądne, to spokojnie możecie zdecydować się nie na ślubne szpilki, a ślubne sandałki. Ostatnio w modzie są nawet ślubne botki.

Kup dwie lub trzy pary

Ta najbardziej elegancka, tradycyjna nada się na ślub kościelny czy pierwszy taniec. Nikt jednak nie powiedział, że musisz przetańczyć całą noc w jednych butach. Dobrze jest kupić drugą zapasową parę (nawet właśnie taką z odkrytymi palcami lub baleriny), która pozwoli stopom odpocząć.

Szpilki czy obcas?

Wszystko zależy od tego, w jakich butach czujesz się najlepiej. Jeżeli jednak nie jesteś przyzwyczajona do wysokich szpilek, to nie ryzykuj. Lepiej wybrać szpilkę 5-7-centymetrową niż tę na 15 centymentrów i mieć nogi jak z waty. Bardzo ważne jest też to, by wysokość szpilki czy obcasa dobrać do wzrostu pana młodego. Panna młoda zawsze powinna być nieco niższa niż pan młody.

Najlepiej skóra naturalna

Jeśli chodzi o materiał, najlepsza będzie skóra naturalna, ponieważ dostosowuje się do stopy i jest bardziej elastyczna niż skóra ekologiczna. Buty ze skóry naturalnej są zazwyczaj bardziej wygodne i lepszej jakości.

Nie oszczędzaj!

Na butach ślubnych nie warto oszczędzać. Często cena idzie w parze z jakością, a przecież zależy nam na doborze nie tylko pięknych, ale i wygodnych butów, w których przetańczenie całej nocy będzie przyjemnością, a nie katorgą.

Wygoda

No właśnie, buty ślubne powinny być wygodne. Oglądaj więc w różnych sklepach, aż znajdziesz te, w których noga leżeć będzie jak ulał, a które jednocześnie będą wygodne. Warto też pytać o rady w salonach sukien ślubnych, ponieważ te często współpracują z salonami oferującymi buty ślubne. Eksperci bowiem doradzą najlepiej.

Zobacz też: Dekolt sukni ślubnej. Jaką suknię najlepiej wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here