Dekolt sukni ślubnej. Jaką suknię najlepiej wybrać?

0
1177
Jaki dekolt do sukni ślubnej?
Jaki dekolt do sukni ślubnej?

Przy wyborze sukni ślubnej najczęściej kierujemy się tym, jaki ma kolor i fason. Ale nie tylko to jest ważne. Warto pamiętać, że obowiązują trzy złote zasady: suknia ma podkreślać talię, odpowiadać naszym oczekiwaniom i… pięknie prezentować biust.

A to ostatnie zależy od tego, jaki dekolt będzie mieć suknia ślubna. Są różne rodzaje dekoltów i wiele zależy od rozmiaru miseczek. Przy większym biuście, bardziej wycięty dekolt może wyglądać wulgarnie, a tego przecież nie chcemy. Mniejszy należy odkryć tak, by dobrze się prezentował, a jednocześnie panna młoda nie wyglądała na „płaską”.

Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze sukni ślubnej?

Suknie ślubne. Rodzaje dekoltu

Mamy różne rodzaje zarówno fasonów sukni ślubnej (więcej o fasonach sukien ślubnych przeczytasz tutaj), jak również różne rodzaje dekoltu. Oto te najpopularniejsze.

Dekolt V

Dekolt V doskonale sprawdzi się u kobiet o zgrabnej sylwetce, wysokich i smukłych, a jednocześnie mających niezbyt duży biust. Ciekawą propozycją są dekolty V idące aż od talii i stopniowo się rozszerzające. Dodatkowo wydłużają sylwetkę

Dekolt łódka

Dekolt łódka jest bardzo subtelny i delikatny, ale zasłoni nam sporo ciała. Jeżeli więc wolisz pokazać więcej, to ten dekolt nie jest dla Ciebie.

Dekolt łódka
Dekolt łódka, fot. Pixabay.com

Dekolt amerykański

Dekolt amerykański kojarzy nam się z hollywoodzkimi produkcjami i galą Oscarów – suknie z dekoltem wiązanym z tyłu prezentują się wręcz gwiazdorsko! Pięknie podkreślają biust.

Dekolt serce

Dekolt serce polecany jest kobietom o krągłych kształtach i nieco większym biuście, ale też niezbyt dużym. W przypadku kobiet o małym biuście się nie sprawdzi, ponieważ biust zginie w takiej sukience.

Dekolt serce
Dekolt serce, fot. Pixabay.com

Dekolt prosty

Dekolt prosty odsłania nam całe ramiona, dlatego suknia z takim właśnie dekoltem najpiękniej będzie wyglądać u kobiet o nienagannej sylwetce.

Dekolt prosty
Dekolt prosty, fot. Pixabay.com

Dekolt asymetryczny

Dekolt asymetryczny, czyli dekolt na jedno ramię. Polecany jest w szczególności kobietom o szczupłej sylwetce.

Jak wybrać suknię ślubną o odpowiednim dekolcie?

Tu najlepiej zdać się na rady ekspertek z salonów sukien ślubnych i na swój gust. Istotne jest to, by w przypadku dużego biustu nie odsłaniać za dużo, bo suknia będzie wyglądała wulgarnie. Kolejna ważna rzecz to ułożenie koronki na dekolcie. W zależności od tego, jaka jest góra sukni ślubnej, koronka może układać się inaczej i nie zawsze każda przeróbka jest możliwa.

Zobacz też: Jak dobrać buty ślubne?

Warto też pamiętać, że o ile nad pośladkami można pracować, trenując intensywnie w klubach fitness czy na macie w zaciszu domowym, o tyle biust się nie zmieni. Jedyne wyjście to pokochać swój biust takim, jaki jest i dobrać odpowiedni dekolt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here