6 sposobów na udaną majówkę

Pierwszy kwartał minął nie wiadomo kiedy. Mamy kwiecień a to oznacza, że do maja zostało nam jeszcze około 4 tygodni. Jeśli nie macie jeszcze pomysłów na to ja mam 6 sprawdzonych sposobów na udaną majówkę.

Maj to taki miesiąc kiedy to zaczynamy się cieszyć ciepłem i zielenią tak na prawdę. Mówi się, że nie ważne jak i gdzie -ważne żeby spędzać czas w gronie rodziny. To prawda ale czasem ten wspólny czas można nieco urozmaicić.

Płonie ognisko

Uwielbiam ogniska i maj jest dla mnie ich synonimem. Od wielu lat w pierwszy majowy weekend organizujemy duże ognisko z pieczeniem kiełbas, tańcami, śpiewem i piwem. To już taka nasza tradycja. Ognisko to świetny pomysł na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi.  Frajda związana z organizacją może trwać od samego rana. Zapoczątkuj ją wyprawą po kije na kiełbaski, przygotowanie drewna i prowiantu. Jeśli macie wśród bliskich kogoś kto gra na gitarze, nie może go tam zabraknąć. Pamiętaj, że ognisko jest najlepsze kiedy zapada zmrok a na niebie rozgości się dywan z gwiazd.

DSC_8937

Aktywnie

Wycieczka rowerowa, spacer po lesie, zdobycie nowego szlaku a może wspinaczka? Każdy sposób jest dobry na aktywny wypoczynek w majowe dni. Zarażajmy pociechy miłością do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Podczas takich wypraw dzieciaki nie tylko mają zapewniony ruch i ogromną dawkę tlenu ale mogą również poznawać i odkrywać tajemnice przyrody. Możemy zebrać skarby jakie napotkamy na naszej drodze, by wieczorem przygotować  kolaż opowiadający o ciekawie spędzonym dniu albo mapę z liści i patyków na kolejną wyprawę. Jeśli nie możesz lub nie chcesz wyjeżdżać z miasta wybierz się na wycieczkę rowerową szlakiem ścieżki rowerowej w swoim mieście lub na rolki w pobliskim skateparku.

DSC_0036

Zabawy w ogrodzie

Jeśli mamy ogród i nie chcemy go podczas majowych weekendów opuszczać to zorganizujmy w nim zabawy. Skoki w workach, gra w piłkę, ciuciu-babka i ciepło-zimno to tylko mała część. Możesz urządzić rodzinną olimpiadę z dziesiątkami konkurencji wymyślonych przez waszą rodzinę. U nas doskonale sprawdzają się ogrodowe zabawki drewniane, które sprawiliśmy sobie na dzień dziecka w zeszłym roku – ogrodowe bierki, krokiet, mini-golf itp. Przygotujcie nagrody dla zwycięzców i pocieszanki dla innych. Postarajcie się, żeby poza rywalizacją była to przede wszystkim dobra zabawa.

DSC_0121

Majówka  z kulturą

Jeśli aktywny wypoczynek towarzyszy ci zawsze a chciałabyś spędzić majowy czas zupełnie inaczej warto zapoznać się z ofertą teatrów, kin i muzeów. Znajdź ciekawy seans, wystawę lub spektakl na które będziecie mogli się wybrać całą rodziną. Wiele muzeów czy domów kultury ma w swojej ofercie czasowe wystawy tematyczne. Warto zobaczyć i poznać nowe zabytki i uczyć dzieci przy okazji historii.

DSC_6975

Odwiedzin czas

Jeśli nie masz ochoty na ogniska wędrówki, zabawy w ogrodzie czy wycieczki krajoznawcze możesz wykorzystać ten czas na odwiedziny u dawno nie widzianych członków rodziny lub przyjaciół. Codzienny pęd i natłok obowiązków sprawiają, że coraz rzadziej odwiedzamy swoich bliskich. Nie mamy czasu a jeśli już się takowy znajdzie to brak nam sił i ochoty. Majowe dni wolne to dobry czas na rodzinne spotkania. Warto zabrać ze sobą rodzinne zdjęcia i pamiątki by maksymalnie wykorzystać ten czas.

fotka

Majówka na mazurach

O tym miejscu wspominam co jakiś czas i pewnie tak już zostanie – Zalesie Mazury Active Spa. Jeśli chcesz spędzić majowy czas na wszystkie powyższe sposoby a jednocześnie zupełnie inaczej to rodzinny wypad na Mazury będzie strzałem w dziesiątkę. Mazurska biesiada przy ognisku, rodzinna olimpiada, las, jezioro, basen i moc atrakcji w jednym miejscu i nie musisz się martwić o organizację. Idealne rozwiązanie dla wygodnych, lubiących spędzać czas z dala od domu. Tutaj możecie zobaczyć szczegóły majowego pobytu w Zalesiu a jeśli nie wierzycie to klikajcie tutaj i zobaczcie jak my bawiliśmy się tam podczas ferii.

zalesie-majowka-rodzinnehotele-835x300px

To moje 6 sposobów na udaną majówkę a może ty masz jakieś inne?

 

 

 

Please like & share:

One thought on “6 sposobów na udaną majówkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *