Ma Pani zdrowego syna…

Ma Pani zdrowego syna – te słowa starczyły bym uwierzyła, że nasz koszmar się skończył i teraz będzie już tylko dobrze… nie sądziłam, że będziemy musieli przejść jeszcze tyle strachu, bólu i płaczu.

Pierwsza ciąża była dla mnie najcudowniejszym stanem – pierwszy raz w życiu czułam się prawdziwą kobietą. W końcu nareszcie było widać coś w staniku a i w okolicy biodra było za co złapać. Energii miałam więcej niż jako nastolatka a mąż spełniał moje cytrusowe zachcianki… czekaliśmy na nasz cud… rozmawialiśmy z brzuchem… a moje libido – jeszcze nigdy nie było w takiej formie.

Zbliżający się czas porodu i trochę stresu, trochę bolącego krzyża i ogólnego dyskomfortu ale do przeżycia. Dokladnie 8 czerwca 2007 roku ok 4:00 nad ranem obudziły mnie silne skurcze – mając w głowie te wszystkie świetne porady postanowiłam połazić, wykapać się, spakować i przeczekać. Wytrzymałam do 8 rano, a potem zaczęłam trąbić, że to już – na izbie znaleźliśmy się ok 11:00.

– Pani nie rodzi, może Pani jechać do domu… -Do domu? Ale mi się chyba sączą wody! – W takim razie zapraszamy na patologię!

Nie wiedziałam wtedy co i jak, nie znałam procedur, żadnej położnej, nikogo. Skurcze były tak silne, że zwijałam się z bólu na łóżku. Skurcze na maksa i nic więcej – Czekamy na rozwarcie – Widocznie tak musi być – myślałam. Do wieczora co pół godziny mnie badali i co jakiś czas sprawdzali tętno – wieczorem kazali Tomkowi iść do domu a mi położyć się spać. Spać? chodzę po ścianach zwijając się z bólu od tylu godzin a oni każą mi się kłaść spać. Zbuntowałam się po raz pierwszy przypominając sobie podobna historię zakończoną tragedią. Przyszła położna podłączyła mnie pod ktg by po chwili wylecieć z sali gubiąc po drodze jednego laczka. Byłam skołowana… przyszedł lekarz – zrobimy usg. Cieszyłam się, że w końcu coś się dzieje, że  w końcu ktoś jest zainteresowany tym co się ze mną dzieje. Na Usg lekarz był poważny i milczący – spytałam nie pewnie – i co? Idziemy rodzić! Aha – pomyślałam – jak tak to ok. Ok 21:00 przebił mi pęcherz i wysłał na porodówkę. Skurcze były na maksa ale problem z rozwarciem to też zaszczycano mnie co chwila najbardziej zajebistym masażem na świecie – masażem szyjki macicy. Byłam zmęczona ale w głowie miałam tylko jedną myśl to się zaraz skończy. Nie myślałam o tym, że coś mogło być nie tak, że problem z tętnem mógł być jakiś poważny. Ufałam personelowi bo w końcu oni się znają. Tej nocy nie rodziła żadna kobieta a położna dyżurująca wydawała się być znudzona. Często wychodziła i kazała się wołać jakby coś się działo – kiedy więc? Czas leciał a moja oporna szyjka macicy osiągnęła zaledwie 3 cm – ty leniwa franco myślałam – otwórz się w końcu. Dostałam jakiś lek – nie pytano mnie o zgodę, nie tłumaczono skutków ubocznych – jedyna informacja to taka, że może mnie zemdlić – no i się zrzygałam.

Północ – osłabienie jest tak silne, że między skurczami tracę przytomność – mimo wszystko zwlekają mnie z łóżka bym poskakała na piłce bo to rozwarcie cholerne się robić nie chce. Na przeciw starego łóżka zegar, na którym wskazówki zdawały się stać w miejscu – pamiętam jak położna zadaje mi w bólu pytanie – kiedy następne dziecko? – Ja nie chcę mieć więcej dzieci odpowiadam płacząc! Uśmiechnęła się – tak, cholernie to było śmieszne.

1:30, 2:00, 2:30 – Zaczyna się największy koszmar – Cuda i akrobacje, może na prawo, może na lewo, noga w bok, w górę, w dół – przychodzi lekarz – I jak tam, coś poszło – Nie Panie doktorze stoimy w miejscu – potem przebąknął coś o czekaniu i kombinowaniu i poszedł zasapany. Więc kombinowała i co jakiś czas pokrzykiwała, proszę czasami nie przeć. A potem tylko mówiła do Tomka – niech śpi między skurczami jest zmęczona. Nie pamiętam co się działo – pamiętam tylko opadające powieki i nagłe wyrwania jak przychodził skurcz…

3:00, 3:30, 4:00, 4:30, 5:00 – Gehenna trwała – nagle usłyszałam okrzyki radości – mamy 10 cm – rodzimy. Usłyszałam kilka instrukcji, które gdzieś kotłowały się w mojej głowie. Aha ok, zaraz będzie koniec – tylko trochę poprę i już. Zaczęło się – parcie okazało się na początku wybawieniem. Ale coś było nie tak – 5 min, 10 min, 15 min, 20 min – nie miałam już siły ale czułam się zmotywowana – przecież to nie może trwać wiecznie. Dziwne szepty dookoła sprawiły, że zaczęłam się bać – coś dziwnego działo się na monitorze -tętno wariowało. Zawołali lekarza. Dr D. zaczął swoje cudowne kombinacje alpejskie próbując odwrócić Kacpra, który jak się okazało źle się wstawił. Czułam jak wszystko rozrywa mnie od środka – wtedy minął wstyd – wtedy zaczęłam krzyczeć.

Kiedy moje parte wyczyny trwały już prawie 50 min, tętno zaczęło spadać – na sali zrobił się szum – usłyszałam tylko TNIEMY!!! Aparatura piszczała – a na zakrwawionych kolanach zobaczyłam  tonę papierów do podpisu – równie dobrze mogłabym podpisać zgodę na pobranie organów – nie czytałam. Skurcze zdawały się wypychać zakleszczone dziecko a ja chciałam już tylko żeby to się skończyło.

6:00 – popłoch i wrzawa, białe kitle biegające przed moimi oczami. Podeszła piguła – pójdziemy na operacyjną. Nie rozumiałam co do mnie mówi. Leżałam rozkraczona, zakrwawiona, blada i wycieńczona. Podbiegła druga – coś ty ona nie może już teraz wstać i wskazała palcem na krocze. Odłączyła mnie od aparatury i głuchy dźwięk alarmowy zamilkł. Po chwili znalazłam się na sali operacyjnej. I zanim wszystko zniknęło poczułam ostatni przeszywający skurcz a potem już tylko światło.

Kacper przyszedł na świat o 6:33. Nie pokazali go Tomkowi – pielęgniarka uciekła z nim pośpiesznie jakby chciała coś ukryć. Gdy w końcu Tomek go zobaczył Kacper był siny i spuchnięty.

Słyszę głos mojej mamy, taki łkający – czemu tak długo czekali, co to ma być – chcę jej powiedzieć, że ze mną ok, ale nie mogę się odezwać i nie mogę otworzyć oczu.

Kiedy w końcu udaje mi się poruszyć i otworzyć oczy przy moim boku widzę pielęgniarkę zmieniającą kroplówkę – Gdzie jest mój syn – cedzę ledwo jakbym wróciła z zaświatów i powtarzam to jeszcze kilka razy. Jest Pani zbyt słaba, straciła Pani dużo krwi, proszę spać – Chcę zobaczyć moje dziecko – tym razem podniesionym tonem – Dobrze. Po chwili na moich nagich piersiach położono mi największy cud świata – mojego syna. Płakałam jak głupia tuląc go do siebie z całych sił i gładząc po główce. Tak główce – pierwsze co rzuciło mi się w oczy to ogromny guz, narośl -wtedy nie wiedziałam co to takiego i skąd. Zaczęłam chlipać jeszcze głośniej – co oni ci zrobili? Kiedy przyszła po chwili by go zabrać nie zgodziłam się -nie chciałam go oddać nawet na chwilę.

Zapewniano mnie, że jest ok  – Kacper dostał – i tutaj UWAGA – 10 pkt. – Tak mechanizm odwrócony, wstawiona potylica,poród przedłużający z grożącą zamartwicą, na głowie krwiak pod okostnowy, ale 10 pkt jest. – dlatego tak bardzo śmieszy mnie jak na fb rodzice piszą – „Dzisiaj urodził nam się syn/córka – 10 pkt” – te pieprzone punkty o niczym nie świadczą!

Mimo mojego złego stanu, po przetoczeniu krwi i podaniu leków jakoś doszłam do siebie. Dwa porody w jednym, pocięty brzuch, że nie wspomnę o tym co niżej – ale co tam żyjemy myślałam. Po 5 dobach wyszliśmy ze szpitala. Co prawda ja z hemoglobiną w okolicach 6 i zawrotami ale szczęśliwa.

Nie na długo – 3 dni potem dostałam 40 stopni gorączki – tak okazało się, że Pan D. widocznie nie posprzątał wystarczająco i gdyby nie szybka interwencja skończyło by się zapaleniem otrzewnej. Mały był ze mną na septyku i mogłam cały czas tulić go i karmić. Był bardzo spokojny aż dostał gorączki – przez pierwsze kilka godzin wmawiano mi, że przegrzałam dziecko, kazano go rozebrać i robić okłady z zimnej pieluchy. Jak się domyślacie nic to nie dało gdyż Kacper miał infekcję układu moczowego – ponoć już z życia płodowego – dobrze, że byliśmy akurat w szpitalu. Kiedy wróciliśmy do domu Kacperek miał już 3,5 tygodnia. Cieszyłam się jego zdrowiem… a w oddali już zbierały się czarne chmury…

Kiedy Kacper miał ok 1,5 miesiąca zauważyliśmy, że dziwnie układa główkę, choć krwiak wchłaniał się ładnie widać było, że coś jest nie tak. Zasygnalizowałam problem u pediatry (Pani K. jest też specjalistką od fizjoterapii). Powiedziała bardzo spokojnie, że może zwyczajnie dziecko nie słyszy na jedno ucho. Dała skierowanie do laryngologa, który wyśmiał to, bo przecież są badania słuchu po urodzeniu to raz a takie maluszki kieruje się z ewentualnymi problemami do Bydgoszczy – aha spoko. W Bydgoszczy najszybciej za pół roku – nie wiedziałam co robić a „krzywizna” Kacpra pogłębiała się z dnia na dzień. Przegrzebałam pół internetu – natknęłam się na grupę mam dzieci z kręczem szyjnym wrodzonym i nabytym. Wszystko wskazywało na to, że Kacper się z tym urodził – odpowiednio przygotowana więc ruszyłam znowu do pediatry w końcu ona powinna się na tym znać. Usłyszałam, że nie jestem lekarzem a ona nie widzi problemu – nie chciała dać skierowań na usg, do neurologa i chirurga – nie widziała potrzeby – wyszłam trzaskając drzwiami. Choć nie przelewało nam się to chodziło o zdrowie dziecka. Trafiliśmy prywatnie do neurologa dziecięcego. Kręcz szyjny – najprawdopodobniej już z tym się urodził, wzmożone napięcie mięśniowe, przykurcze lewej nóżki i rączki – pani dr. spytała jak przebiegał poród  – odpowiedziałam w kilku zdaniach na co ona – nie stwierdzono niedotlenienia? Nie. Kacper dostał 10 pkt.  – przemilczała. Wysłała nas do innych specjalistów i na wszystkie badania. Powiedziała, że jeszcze miesiąc i zmiany byłyby nieodwracalne. Pół roku rehabilitacji i dzięki Bogu trafiłam na świetnego specjalistę, który krok po kroku uczył mnie jak ćwiczyć z dzieckiem bezpiecznie w domu i uświadamiał mi jak muszę być silna i jak muszę walczyć. Powiedział otwarcie, że początkowo Kacpra krzyk będzie krzykiem bólu bo przykurcze są już tak silne, ale musimy dać radę by nie musiał być operowany.

Ćwiczyłam więc 6 razy dziennie a podczas każdej takiej sesji wylewałam setki litrów łez, które razem z moimi smarkami leciały na wrzeszczącego Kacpra.

Wyszliśmy z tego.  Ale co jakiś czas problemy emocjonalne Kacpra mówią mi, że to poród mógł mieć na to wpływ.

Kiedy wracam myślami do tamtego dnia myślę sobie, że mogłam coś zrobić, mogłam krzyczeć i postawić ich do pionu…

Kacper do 5 roku życia zmagał się z alergiami – wiecznie sterydy, zapalenia płuc i oskrzeli, podejrzenie astmy. W okolicach roku walka na śmierć i życie z wirusem, sepsa. Teraz walczymy z całkowitym brakiem zdolności koncentracji, wybuchami, nadpobudliwością i totalnym załamaniem poczucia własnej wartości co może być dysfunkcją integracji sensorycznej (dopiero jestem na etapie czytania na ten temat, będziemy to sprawdzać).

Dlaczego napisałam ten post – dlatego, że długo obwiniałam się za to wszystko, a przecież takie sytuacje to nie nasza wina, nie zawsze powinniśmy ufać lekarzom – powinnyśmy słuchać swojej intuicji, wewnętrznych głosów i walczyć, by móc czuć się bezpiecznie.

poród

 

Kacper 052

 

Please like & share:
var addthis_config = {
url: „http://niepolka.pl/ma-pani-zdrowego-syna/”,
title: „Ma Pani zdrowego syna…”
}

cialis trial cialis daily tamoxifen and weight gain cialis for bph cialis testimonials acyclovir dosage for cold sores thuoc azithromycin viagra without a doctor prescription utilisation viagra stopping lexapro cipro drug class cialis medication buying viagra viagra for sale uk is tamoxifen chemotherapy viagra sans ordonnance viagra medicine levitra 10 mg prezzo cialis for men zoloft vs lexapro azithromycin and alcohol what is acyclovir for cipro antibiotic ciprofloxacin 500mg tablets canada cialis tamoxifen and bone pain vardenafil 20mg pfizer viagra lexapro 5mg escitalopram side effects lexapro and wellbutrin combination therapy cipro and tendonitis finasteride side effects post finasteride syndrome cost of viagra levitra erfahrungen cialis vs viagra ciprofloxacin side effects in women ciprofloxacin drug class effects of stopping finasteride liquid cialis lexapro reviews zithromax z-pak lexapro vs zoloft cipro antibiotics azithromycin side effects cialis 5 mg cialis cheap viagra 100 tamoxifen nebenwirkungen ciprofloxacin for dogs what is cipro usually prescribed for finasteride efectos secundarios what is finasteride used for cialis coupon 20 mg acyclovir medication finasteride 5mg ciprofloxacin 500mg antibiotics acyclovir 400mg antibiotic ciprofloxacin side effects of lexapro 10 mg finasteride 5mg side effects mayo clinic cialis pills for sale ciprofloxacin dose what is acyclovir used for azithromycin pregnancy finasteride long term effects lexapro medication free viagra levitra 20 mg precio farmacia ciprofloxacin 500mg finasteride effets secondaires what does azithromycin treat acyclovir dose ciprofloxacin coverage lexapro vs wellbutrin ciprofloxacin 250mg cialis professional viagra en ligne livraison 24h cialis generic cialis generic availability azithromycine lexapro and weight gain in women levitra 20 mg cealis what is tamoxifen used for viagra price how does lexapro work lexapro dosage tamoxifen citrate lexapro side effects men viagra on line ciprofloxacin side effects after age 60 side effects of cialis what does viagra do levitra 20 mg cost walmart canadian cialis cilias finasteride for hair loss levitra prezzo in farmacia acyclovir 400 mg herbal viagra zovirax pills viagra 50mg tamoxifen lawsuits escitalopram effets secondaires finasteride for women azithromycin 500 mg viagra costs side effects of azithromycin lexapro side effects in men ciprofloxacin 500 mg revatio vs viagra azithromycin for strep throat lexapro manufacturer website buy cialis online tamoxifen langzeitfolgen finasteride 5mg tab viagra single packs cialas levitra 20mg cost per pill finasteride side effects in men acyclovir 200mg tamoxifen bijwerkingen cialis alternative generic levitra sex viagra for women what is ciprofloxacin used for finasteride 1mg cialis dosage recommendations lexapro dosing cipro side effects where to buy viagra cipro for uti azithromycin class how does cialis work lexapro and weight loss lexapro generic viagra cialis dosage acyclovir ointment azithromycin 250mg tablets 6 pack generic viagra 100mg cialis coupons levitra vs viagra azithromycin without a doctor’s prescription side effects of viagra canada viagra azithromycin z pak lexapro withdrawal viagra substitute lexapro bula ciprofloxacin dosage finasteride results what is cipro what is azithromycin lexapro generic name cialis patent expiration 2017 cialis 20mg directions ciprofloxacin side effects cost of cialis price cialis what infections does ciprofloxacin treat levitra prices what is azithromycin for levitra online azithromycine eg 500 mg bijsluiter azithromycin vs erythromycin wellbutrin and lexapro online viagra what is tamoxifen viagra ohne rezept aus deutschland zithromax cipro zithromax dosage cialis patent expiration viagra for sale cialis pills cialis coupons from manufacturer levitra dosage azithromycin for pneumonia what is escitalopram acyclovir for cold sores is azithromycin withdrawal from lexapro discount cialis viagra cialis side effects lexapro celexa vs lexapro azithromycin 250 mg treatment zithromax 500 mg cialis coupon propecia ciprofloxacin ophthalmic solution ciprofloxacin hcl 500 mg tab levitra bayer 20mg meilleur prix side effects of ciprofloxacin 500 mg cialis 10 mg buy generic viagra tamoxifen side effects azithromycin uses cialis canadian pharmacy viagra 100mg tablets retail price ciprofloxacin 500 ciprofloxacin hydrochloride ophthalmic acyclovir dosage cialis generic tadalafil erectile dysfunction cialis cialis 20mg viagra for women what does finasteride do finasteride tablets azithromycin dosage cialis prices finasteride 5mg side effects lexapro para que sirve cialis vs viagra finasteride permanent side effects cialis copay card free cialis weaning off lexapro cialis samples overnight escitalopram 20 mg azithromycin 500mg azithromycin 250 azithromycine 250 mg best price viagra cialis 20 mg escitalopram viagra kaufen acyclovir cream what is viagra acyclovir dosing cialis online finasteride vs dutasteride tamoxifen side effects in women cialis coupon print side effects of ciprofloxacin viagra pill viagra 100mg viagra coupons viagra online buy viagra cialis samples cialis tadalafil zovirax cialis 30 day sample viagra from canada azithromycin pediatric dosing acyclovir 800mg how to take cialis levitra coupons azithromycin 250mg cialis otc zovirax for cold sores viagra pills generic lexapro zovirax cream pfizer viagra coupons from pfizer viagra generic cialis cost sophia viagra lexapro side effects cialis pharmacy prices lexapro overdose how does viagra work what is acyclovir what is cialis azithromycin eye drops side effects of acyclovir cialis 5mg daily cialis canada finasteride reviews acyclovir 800 mg side effects of finasteride ciprofloxacin class women viagra what is finasteride common side effects of ciprofloxacin 500 mg escitalopram 10 mg levitra azithromycin coverage when will cialis go generic azithromycin drug class how to get off lexapro finasteride 5 mg ciprofloxacin bnf viagra vs cialis lexapro benefits for women vardenafil vs viagra generic for cialis zovirax ointment escitalopram oxalate viagra activate cialis free trial escitalopram nebenwirkungen what is cipro used for generic levitra vardenafil 20mg cialis or viagra cipro dosage buy viagra online first few days on lexapro what is azithromycin used for lexapro 20mg finasteride medication levitra without a doctor prescription escitalopram 10mg 200 cialis coupon generic cialis tadalafil how long does viagra last cialis reviews azithromycin tablet side effects of azithromycin 250 mg azithromycin pregnancy category lexapro 10 mg azithromycin 500 finasteride hair loss ciprofloxacin 500 mg for urinary tract infection azithromycin for uti what bacteria does ciprofloxacin kill cyalis acyclovir vs valacyclovir finasteride and enlarged prostate cheap levitra viagra vs cialis vs levitra cialis voucher ciprofloxacin levitra rezeptfrei deutschland viagra generico acyclovir buy levitra nolvadex ciprofloxacin spc side effects of finasteride 5mg generic for lexapro lexapro and weight gain viagra side effects finasteride 5 mg tab female viagra finasteride dosage levitra coupon lexapro 10mg ciprofloxacin hcl 500 mg side effects cialis for women azithromycin three times a week cipro 500 viagra tablets acyclovir for shingles what does ciprofloxacin treat cialis 30 day trial coupon levitra vs viagra for hardness lowest cialis prices what is ciprofloxacin prescribed for lexapro dosages acyclovir side effects is ciprofloxacin a penicillin levitra vs viagra zithromax antibiotic azithromycin liquid cialis for daily use viagra bestellen azithromycin medscape how long for azithromycin to take effect ciprofloxacin 500 mg tabletten how to wean off lexapro levitra 20 mg von bayer viagra alternatives viagra receptfritt generic cialis lexapro withdrawal symptoms cialis for sale generic cialis at walmart lexapro coupons what works better than viagra tamoxifen interaction side effects of lexapro buy cialis online cialis azithromycin 500 erfahrungen ciprofloxacin hcl buy generic levitra viagra nebenwirkungen cipro uses natural viagra viagra tesco viagra effects escitalopram 10 mg para que sirve azithromycin viagra natural viagra coupon side effects of lexapro in women cialis sample cheap viagra viagra cost viagra for men tamoxifen cialis on line cialis discount viagra pillen kruidvat tamoxifen therapy cialis 5mg cialis dosage strengths what is lexapro viagra ciprofloxacin hydrochloride viagra 100 mg effects of stopping lexapro suddenly ciprofloxacin hcl 500 mg acyclovir 800 mg 5 times a day cialis coupons 2017 cipro side effects in elderly lexapro side effects in women viagra samples viamedic cialis ciprofloxacin uses ciprofloxacin eye drops cipro dangers viagra sex ciprofloxacin nebenwirkungen order viagra cialis cialis website viagra tablet viagra uk over the counter viagra lexapro weight gain how does acyclovir work cialis patent expiration date extended azithromycin 250 mg cialis without a doctor’s prescription viagra wiki how long for lexapro to work finasteride viagra without a doctor prescription usa how to wean off lexapro without withdrawals how much does cialis cost viagra vs cialis cialis savings card does lexapro cause weight gain how to use viagra buy levitra online what is lexapro for viagra prices what is ciprofloxacin azithromycin tablets lexapro for anxiety ciprofloxacin dosierung what is lexapro used for side effects of tamoxifen viagra wikipedia viagra on line no prec tamoxifen and foods to avoid viagra alternative tamoxifen side effects in women over 55 viagra soft cialis pricing canadian viagra ciprofloxacin 500mg antibiotics side effects azithromycin 5 day dose pack levitra 20mg ciprofloxacin used for cialis effects ciprofloxacin 250 mg cheap cialis tamoxifen cost what does ciprofloxacin 500mg treat ciprofloxacin drops is lexapro a controlled substance acyclovir 800 mg for shingles propecia side effects lexapro vs celexa viagra canada cialis price viagra dosage levitra generic viagra vs cialis vs levitra azithromycin cost cialis from canada equipe argentine viagra cialis coupons printable daily cialis lexapro generic discount viagra viagra ohne rezept auf rechnung cialis side effects acyclovir ointment 5 9 levitra at walmart wholesale cialis is azithromycin penicillin zovirax dosage

Please like & share:

10 thoughts on “Ma Pani zdrowego syna…

 1. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że musimy przez to przechodzić. Niby lekarze się znają, wszystko dobrze wiedzą a później dzieją się takie i inne historie. Też miałam trochę przebojów z córką. U mnie akurat o cc zadecydowali bardzo szybko ale chwilowe niedotlenienie miało wpływ na jej stan. Dostała 10 punktów. Rok czasu walczyliśmy o to żeby stanęła na nogi. Lekarze twierdzili, że wszystko jest w porzadku. Nie słuchaliśmy ich chodziliśmy prywatnie do rehabilitantki i na szczęście, że posłuchałam mojej intuicji i olałam lekarzy. Oby jak najmniej takich wydarzeń było. Dziwią się ludzie i krytykują kobiety, które chcą rodzić przez cc. Ja osobiście nie wyobrażam sobie innego porodu. Nie dlatego, ze boję się bólu…dlatego, że boję się o to co może być jeśli w porę nie zareagują.

 2. Domyslam sie ze rodzilas w Inowrocławiu, moj przypdek nie jest tak odlegly. Podobna sytuacja przytrafila sie i mnie w najgorszym szpitalu w Inowroclawiu.. Ciaza przebiegala prawidlowo choc za bardzo roznil sie termin z miesiaczki a usg. Tak wiec Dr.D kazal stawic sie 4 pazdziernika 2 tyg po terminie na ‚wywolywanie porodu’ sam wieczorem dal mi zastrzyk w tylek nawet nie wiedzialam co to jest nie mowiac mi nic. Pierworodka i mloda to chyba po co mowic. Noc przespalam bez zadnych problemow.. Na drugi dzien 5 pazdziernika rano na obchodzie byl sam ordynator wraz ze swoim , jak ja to mowie ‚przudupasem’ uslaszalam tylko ze jak akcja sie do jutra nie zacznie to wypisujemy i stawi sie pani 12 pazdziernika. Zaplakana dzwonilam do rodziny mowiac im o tym co oni chca mi zrobic ,jak dlugo mam jeszcze chodzic w ciazy. od godz 12 zwijalam sie z bolu nie byly to skurcze a bole krzyzowe i gdy mowilam o ttm poloznej lekcewazyla to. Rozwarcia brak kazaly tylko masowac krzyz i czekac. Czekac? Ale na co ? Nocy nie przespalam, nigdy nie mialam tak silnego bolu. 6 pazdziernika ok 15 zawolali mnie na badanie , rozwarcie sie ruszylo bylo 2 cm kazali sie spakowac i przyksc na lewatywe no to tak zrobilam.. Masaz macicy az w koncu polozna przebiła pecherz i zrobil sie problem. Zielone wody krzyczala. Szybko na lozko i rodzimy. Od tamtego momentu nie pamietam nic, doslownir nic.. Rozwarcie zatrzymalo sie na 5 cm dalej juz nacinali krocze. Pamietam tylko ze lekarka rzucila mi sie na brzuch i o 17.23 maly byl ze mna . Dostal 7 pkt. Pamietam tylko tyle ze powiedziala ze dopiero jutro go dostane bo jestem za slaba. Juz przewieziona na sale wykonczona i oslabiona po godz 20 przychodzi pani dr i mowi ze przestal samodzielnie oddychac i zebym podpisala zgode na przewiezienie dziecka do Bydgoszczy tak tez zrobilam. Na drugi dzien przetaczanie krwi itd syna nir widzialam 4 doby dopiero gdy wypisalam sie na wlasne żądanie zobaczylam swoj cud . 21dni hospitalizacji w bydgoskim szpitalu. Niedotlenie zapalenie pluc drgawki noworodkowe sepsa itd itd. Dzisiaj maly ma rok a my jezdzimy po wszystkich specjalistach. Niby rozwija sie prawidlowo ale boje sie kazdego dnia o niego. Co bedzie pozniej. Dokladnie rozmumiem co czulas. Jednak kobiety sa silne i daja rade ze wszystkim. Pozdrawiam.

 3. tez przezylam „dwa porody” tylko ze u mnie na szczescie trwalo to krocej i nie bylo tak oplakane w skutkach u malej jak u twojego Kacpra. wody mi odeszly przed polnoca a na cesarke poszlam cos kolo 8… tez z pelnym rozwarciem. przy porodzie byl rowniez doktor D. mimo okrutnych skurczy podano mi jeszcze kroplowke na podkrecenie… i na prawy lewy bok na czworaka…nic to nie dalo chociaz glowke bylo juz widac podobno. Julka miala bialka w oczkach zakrwawine od wysilku i delikatnie glowke wduszona co doszlo do normy. nie powinno tak byc… nie powinni czekac do ostaniej minuty bo w koncu chodzi o ludzkie zycie…

 4. Czytając tego posta miałam de ja vu. Co prawda medycznie odbyło sie to trochę inaczej. Ale uczucia, zmęczenie, omdlenia i to uczucie zrezygnowania, a tylko ta świadomość, że zaraz będzie po. Jakbym czytała o sobie.
  Alarm, problem z parcie…to historia narodzin Chibi. Tylko u nas wyciskali mi ją i wyciągali vacuum do skutku.
  Zawsze jak czytam o takich porodach ogarnia mnie złość. Dlaczego? Dlaczego odbiera nam się TEN DZIEŃ!!! Nikt nie ma praw nam go niszczyć. Nikt nie ma prawa, NIKT.

  A masaż szyjki? MASAKRA!!!!

  P.s. na tym zdjęciu, widać wasze podobieństwo z Alą 😀
  Nie wiedziałam, że miałaś takie trudne to doświadczenie. Bardzo ci współczuje. I podziwiam, za odwagę na kolejne maleństwo.
  Ja do dziś budzę się nie raz z koszmaru porodu. Zabrali mi ten dzień i zabrali mi marzenie o 3 dzieci. NIGDY, NIGDY WIĘCEJ.

  1. To smutne, że takie zdarzenia mają miejsce – jednak jak to mówią czas leczy rany i pragnienie drugiego dziecka było silniejsze. Co do posiadania trójki – też mi się marzyło ale mój drugi diabelec to zweryfikowł bardzo szybko 😛

 5. Tak się zastanawiam…Nazwa Inowrocław przewija się tak często….
  Miałam bardzo podobną sytuację, również w Inowrocławiu.Poród tragedia, czekanie, czekanie i jeszcze raz czekanie. Potem nagła panika ( na cesarkę za późno) łącznie z rzucaniem sie na brzuch przez lekarza i położną ” wypychaniem dziecka”. Także krwiak na główce…potem powtórka gdy Mały miał 3 latka- stulejka i te sprawy. Znieczulica i zerowa wiedza lekarzy, odsyłanie od drzwi do drzwi…Długo by opowiadać….
  Komu ufać jeśli lekarzom w swoim mieście nie można????
  Gdzie rodzic jak nie w Inowrocłwiu?

  1. Ja tez nad tym często myślę, czy to zbieg okolicznosci czy po prostu mieszkając tutaj cześciej slyszymy akurat o naszym szpitalu. Najgorsze, że nia ma komu zaufać…

 6. popłakałam się… dzielna kobieto, tak dużo przeszłaś… i twój malutki synek też. dużo zdrowia i szczęścia wam życzę!
  i nie daj sobie wmówić, że przez cc dzieci się nie rodzą 🙂 dla mnie to śmiechu warte 😀 sama mam dwóch wspaniałych synów URODZONYCH przez cięcie 😀 (choć nie powiem, długo obwiniałam się o to, że nie urodziłam ich naturalnie…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *