Na Dzień Dziecka podaruj miłość.

Dzień Dziecka – znowu ludzie szturmują sklepy z zabawkami. Znowu wszyscy krzyczą jak bardzo kochają, jak bardzo się starają, znowu „fejsikiem” pokazujemy pociechy z czasów pieluszki i z dnia dzisiejszego. Nie będę hipokrytką pisząc, że nie staram się aby ten dzień był wyjątkowy. Robię jednak wszystko by tych dni kiedy moje dzieci będą czuły się wyjątkowo było więcej. Niech więc dzień dziecka trwa 365 dni w roku i to niekoniecznie za sprawą kolejnej zabawki ale za sprawą przekazywania lekcji bycia dobrym człowiekiem.

Co zrobić aby dziecko było pełnym wrażliwości i miłości człowiekiem… proste…obdarowywać go tymi uczuciami każdego dnia. Empatia… to uczucie jakim chciałam zarazić dzieci już wtedy kiedy zobaczyłam na teście dwie kreski. Oni sobie nie poradzą – mówili, dzisiaj trzeba być twardym – mówili…. a ja zwyczajnie obiecałam sobie, że można inaczej… dość mam tłumaczeń przez rodziców, nieakceptowalnych zachowań dzieci  tym, że tak trzeba bo świat jest zły… świat wcale nie jest zły…tylko ludzie go takim czynią…

Czy to tak wiele podać słabszemu dłoń, podzielić się kanapką z głodnym, oddać zabawkę komuś kto jej nie ma. Czy to tak wiele pocieszyć kogoś, wesprzeć i uśmiechnąć się…

Dzisiaj dla rodzica liczą się wyniki… konkursy, olimpiady, testy…miarą szczęścia jest nota w dzienniku a kluczem do sukcesu wylane łzy i pot z wplecionym cwaniactwem zwanym przez nich zaradnością.

A dla mnie kluczem jest miłość i szacunek.

Zamiast dziurę pod kimś wykopać – pomóż zasypać dołek.

Zamiast z ubrania starego szydzić – oddaj jedno ze swoich.

Z głodnym ciastkiem się podziel, spragnionego wodą uracz.

Smutnych pocieszaj, wątpiących w swoje siły wspieraj i motywuj.

Nie śmiej się z cudzej krzywdy.

Wybaczaj i kochaj.

Pamiętaj, że wszystko wraca…silniej i mocniej…z potrójną siłą…

(tutaj przeczytasz tekst z zeszłego roku – w podobnym tonie bo u nas w tych kwestiach niewiele się zmienia 😉 )

DSC_8894

DSC_8899

DSC_8900

DSC_8904

DSC_8912

DSC_8914

DSC_8917

DSC_8918

DSC_8921

DSC_8923

DSC_8926

DSC_8933

DSC_8941

DSC_8943

DSC_8944

DSC_8945

DSC_8949

Please like & share:

One thought on “Na Dzień Dziecka podaruj miłość.

  1. Idealnie to napisałaś – miłość i szacunek, szacunek i miłość. A pod twoimi „przykazaniami” podpisuję się obiema rękami. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *